• ۸۸۵۳۱۳۱۸-۱۹
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فرق بین الکتروکوتر و الکترو سرجری چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استفاده از کوتر قدمت به ما قبل تاریخ دارد، زمانی که سنگ‌ها را گرم ‌کرده و برای توقف خونریزی استفاده می‌کردند و در اواخر قرن 19 زمانی که مشخص شد به عنوان فن آوری پیشرفته، گرما می تواند توسط جریان الکتریسیته تولید شود. کوتر نیز از آن بهره مند شد و در نهایت به صورت الکتروکوتر ظاهر شد. این الکتروکوترها با استفاده از سیم پلاتینی که توسط جریان الکتریکی داغ می شده، باعث سوزاندن بافت‌ها می‌شدند. با توجه به نحوۀ عملکرد آن ها، صرفا برای  انعقاد استفاده می‌شدند. لذا با توجه به ماهیت آن، وسیله مناسبی برای برش بافت نبوده اند. .

نظریه استفاده از فرکانس بالا در الکتروکوتر توسط ویلیام. ت . بُوی حدود سال 1920  میلادی با توجه به خاصیت‌های خوب آن در مقابل اثرات فارادیک و اثرات الکترولیتیک،  مطرح شد. این نظریه بنایی شد تا دستگاه الکتروکوتر با تکنولوژی فرکانس بالا وارد بازار شود. دستگاه جدید با نام Generator Electrosurgical (جراحی الکتریکی فرکانس بالا)  نام گذاری شد.(به اختصار دستگاه الکتروسرجری)

شرکت مهندسی کاوندیش سیستم با طراحی و تولید  طیف وسیعی از دستگاه‌های الکتروسرجری ، نیاز پزشکان و متخصصان جراحی به این محصولات را برطرف نموده است


© 2021 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهندسی کاوندیش سیستم می باشد